Bugun...


Mehmet PARLAK

facebook-paylas
''GURBETTEN SILAYA'' ARTIK HEPİMİZ TEK SES OLMALIYIZ
Tarih: 11-10-2018 17:57:00 Güncelleme: 11-10-2018 18:02:00


Sılada ki, saygıdeğer mülki amirlerimiz, yerel yöneticilerimiz, siyasi partilerin kıymetli temsilcileri, değerli Amasyalı ve Gurbette Sıla, Özlem ve hasreti çeken şehzadeler şehrinin mert ve yürekli insanları;

 

Malum Ülkemiz olarak, yerel yönetimler seçim sürecine girilmekle birlikte gerek Amasya’mızda gerekse sılada Amasya’mızı temsilen aday adaylarımızın yavaş yavaş belli olmaya başladığını takip ediyor ve aday adaylarımızın çokluğu kutsal hizmet aşk ve sevdaları biz sıladaki hemşerilerimizi ziyadesiyle mutlu ve onare ediyor bizlerde.
Din, Dil, Mezhep, siyasi görüş ayrımcılığı yapmadan Milliyetçilik ve maneviyat ruhumuzun verdiği azimle uzayan kol bizden olsun felsefe ve görüşüyle hiç bir fedakârlıktan kaçınmadan başarılı olmaları İçin yanlarında olduğumuzu ve mücadele ruhumuzu birlik beraberlik içerisinde sergileme noktasında desteklerimizi ve var gücümüzle başarıya ulaşmanın yollarını hep birlikte aşmanın azmi içenindeyiz.

 

Öncelikle bu seçim sürecinin, Ülkemiz, memleketimiz, memleketlimiz ve cümlemiz için hayırlara vesile olmasını arzu ve temenni ediyoruz.Özellikle ve öncelikle sıladaki Amasyalı hemşerilerimize siyasi parti temsilciliklerine, âcizane gurbetteki Amasyalılar olarak görüş ve fikirlerimizi ağzımızın döndüğü kalemimizin yazdığı kadarıyla ifade etmek istiyorum.

 

Amasya da yaşayan halkımızın kesin olmamakla birlikte 70-80 bin civarında bir nüfusa sahip olduğunu, diğer şehirlerde ikamet eden nüfusun örnek İstanbul gibi bir metropolde 300-350 bin, Bursa, Ankara, İzmir, Antalya vs. de ikamet eden hemşerilerimizde düşünüldüğünde sılada ikamet edenler baz alındığında yaklaşık Amasya da ikamet eden hemşerilerimizin 10 (on) katından daha fazla bir kitleye sahip olduğumuz açıkça ortadadır.

 

Bizler STK’lar olarak memleketimizi bu şehirlerde hiç bir çıkar gözetmeden fedakârca temsil etme mücadelesi içerisinde iken ‘’Gurbetle Sıla’’ arasında köprü olma noktasında ve ayrıca tarihimizi, kültürümüzü bu şehirlerde yayma mücadelesi, Amasyalılarımız ülke ve yerel yönetimlerde ses ve söz sahibi olma noktasında tüm imkansızlıklara rağmen azimle türlü türlü tanıtım aktiviteleri, sosyal faaliyetler, etkinlikler yapmakta iken, bunca nüfusu ve kitleyi kale almayan, bu faaliyetlerde yanımızda olup destek vermeyen sılayı hiçe sayan, söz verip yerine getirmeyen sadece seçim sürecinde sahne alan ve hedefine ulaşınca hiçe sayan, değer ve önem vermeyen bürokratların belediye başkanlarının vs. olduğunun ümit ediyoruz ki sizlerde farkındasınızdır.Bizler idarecileri, yöneticileri memleketlimizi ayırsın, ayrıştırsın sadece hizmetleri memleketimizle sınırlı kalsın istemiyoruz tüm Amasyalıları ülkemizin her köşesinde temsil ettiklerinin farkında olmalarını arzu ediyoruz.

 

Bizler öz be öz şehzadeler ruhuyla hareket edecek özüne ve sözüne düşkün, her daim yanımızda ve arkamızda dimdik duracak bizleri onure edecek desteklerini esirgemeyecek memleket sevdalısı milliyetçi temsilcileri görme hasreti ve özlemi içerisindeyiz. Bizlerin maddi olarak ya da çıkar amaçlı memleket temsilcilerimizden kesinlikle bir beklentimizin olmadığını ifade etmek istiyorum.

 

Belki sılada yaşamını sürdüren memleketlilerimizin veya STK temsilcilerinin de kusurları olabilir, bu kusurlar sizlerin aramıza katılmanıza engel teşkil ediyorsa kusurların telaffuz edilmesinde, herkesin faydasına olacağını, tarafımızca üzerimize düşecek sorumluluk duygusuyla aşılacağının bilinmesini,tüm serzenişlerimiz, fedakârca yapılan büyük etkinliklerimizde, neden milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın, siyasi temsilcilerin, mülki amirlerimizin aramıza katılmaya tenezzül dahi etmemeleri, değer verilip, emek verilip maddi ve manevi kısıtlı tüm imkanlarımıza rağmen bizzat makamlara gidilip davet edildikleri halde bırakın aramıza katılmayı bir telgraf veya çelengi dahi çok görüp onure etmekten imtina eden temsilcilerin anlamadığı ya da anlamamazlıktan geldiği o makamın milletimizin olduğu, biz STK yöneticileri, hemşerilerimizden artık, vekillerimiz, belediye başkanlarımız, bürokratlarımız neden yapılan bu faaliyetlerde aramıza katılmıyor laf ve sözünü duymak istemiyoruz.

 

Bu sitemimiz genel bakış olarak içimizde sıladaki hemşerilerimiz ve STK’larımız İçin kanayan bir yaradır. Aslında yazacak telaffuz edilecek o kadar çok şeyler var ki, ülkemizin girdiği bu seçim sürecinde bu yazı kesinlikle hiç bir makam veya mevkii sahibi değerlerimizi hedef alma veya zarar verme amaçlı değildir, amacımız bu kanayan yaratı tedavi etmek için gereken müdahalenin yapılmasıdır. Her kesimde her sohbette, her etkinliklerde maalesef bu konu defalarca telaffuz ediliyor. Ancak sesimiz sadece bulunduğumuz toplum içinde çıkıyor ve orada kalıyor, bir nebzede olsa bu yarayı gün yüzüne çıkartmanın, kanaatiyle görüş, temenni ve özlemlerimizi ifade etmeye çalıştık.

 

Tekrar 2019 yerel seçimlerin, Vatanımız, Milletimiz, Memleketimiz ve Memleketlimizi temsil etme yolunda kutsal hizmet için aday ve aday adaylarımız İçin hayırlara vesile olmasını, başarılarla dolu bir seçim süreci geçirilmesi temenni ve dileklerimizle,

 

Selam ve saygılar sunuyorum.

 

Mehmet Parlak
Amasya İl Dernek BaşkanıBu yazı 1645 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
Henüz anket oluşturulmamış.
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI